Sklep

Meble gabinetowe – czy styl ma znaczenie?

Gabinet to miejsce, które powinno sprzyjać koncentracji i wydajnej pracy, dlatego podczas doboru mebli biurowych szczególną wagę przykłada się do ich funkcjonalności. Meble gabinetowe powinny być komfortowe i ergonomiczne, co zapewnia możliwość skupienia się na wykonywaniu zawodowych obowiązków. Co jednak ze stylem aranżacji? Czy ma on znaczenie?

Gabinet wizytówką firmy

W gabinetach wykonujemy zawodowe obowiązki, podejmujemy ważne dla firmy decyzje, planujemy rozwój przedsiębiorstwa. To tutaj przyjmowani są jednak także Klienci, dotychczasowi i potencjalni kontrahenci czy inwestorzy oraz współpracownicy. Warto więc zadbać o aranżację, która sprawi, że firmowe wnętrza będą prezentować się elegancko i w pełni profesjonalnie. Meble gabinetowe powinny być utrzymane w spójnej stylistyce. Taki wystrój nie tylko stanie się prawdziwą wizytówką firmy, ale i pozytywnie wpłynie na samopoczucie gospodarzy oraz firmowych gości.

Jaki styl mebli wybrać?

Eleganckie biurka i wygodne fotele biurowe, stoły i krzesła konferencyjne, regały na dokumenty, szafy na akcesoria biurowe czy sprzęt komputerowy stanowią podstawę wyposażenia wielu gabinetów. Sprawdzonym rozwiązaniem jest wybieranie kompletu mebli, które pozwalają całkowicie wyposażyć wnętrze. W ten sposób mamy gwarancję, że aranżacja pomieszczenia jest spójna i utrzymana w jednej stylistyce, co podkreśli profesjonalizm biura.

Jaką stylistykę mebli wybrać? Aranżacja gabinetu powinna wpisywać się w ogólną koncepcję wystroju całej firmy. Architekci i dekoratorzy wnętrz najczęściej dopasowują swoje projekty do konkretnej branży oraz wizerunku marki. Gabinet jest miejscem reprezentatywnym dla przedsiębiorstwa, dlatego sposób jego urządzenia ma duże znaczenie.

Dopasuj wystrój do branży

Firmy działające w branżach, w których podstawowymi wartościami jest wiarygodność i odpowiedzialność najczęściej stawiają na klasyczną stylistykę. Proste formy, stonowane kolory i naturalne tworzywa podkreślają profesjonalny oraz ponadczasowy charakter wystroju. Drewno w naturalnym odcieniu może zostać połączone odrobiną bardziej nowoczesnego metalu czy szkła. Meble i dodatki zwykle łączą ciepłe brązy z neutralną bielą i beżami. Gabinety w tym stylu pojawiają się m.in. w kancelariach prawnych, biurach rachunkowych, firmach geodezyjnych, gabinetach notarialnych. Miłośnikom klasyki powinien przypaść do gustu m.in. zestaw mebli gabinetowych BRISTOL (https://www.efekt-style.pl/meble-biurowe/shop/236---Meble-gabinetowe-BRISTOL.html) – luksusowy komplet, z elementami drewna bukowego, który doda firmowemu wnętrzu prestiżowej powagi.

 

Branże związane z nowymi technologiami (np. firmy informatyczne czy zajmujące się technologiami mobilnymi) najczęściej stawiają na meble gabinetowe w stylu nowoczesnym. Biele i szarości mogą zostać połączone z intensywnymi barwami (czernią, odrobiną czerwieni), metal i szkło deklasują naturalne drewno. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również styl minimalistyczny. Meble gabinetowe EVRO (https://www.efekt-style.pl/meble-biurowe/shop/101---Meble-gabinetowe-EVRO.html) to lekkie konstrukcje, które łączą rozwiązania na miarę XXI wieku i doskonale podkreślą nowoczesną stylistykę firmowych wnętrz.

 

Firmy działające w branżach kreatywnych (np. agencje reklamowe, studia fotograficzne, redakcje) coraz częściej wybierają meble gabinetowe w bardziej niekonwencjonalnej formie. Pojawiają się wnętrza utrzymane w stylu vintage, industrialnym czy futurystycznym. Awangardowe formy, wyraziste kolory i motywy, niekonwencjonalne połączenia materiałów, dekoracyjne oświetlenie królują nie tylko w recepcjach oraz salach konferencyjnych, ale także w gabinetach, gdzie prowadzone są rozmowy handlowe. Ważne jest jednak, aby awangardowe rozwiązania były raczej dodatkiem, a meble gabinetowe nadal podkreślały prestiż firmy i pozostawały funkcjonalne.

Pozdrawiamy

Zespół EFEKT MEBLE