Sklep

Jaki stół do sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna często stanowi jedną z wizytówek firmy. To tutaj odbywają się branżowe konferencje, prowadzone są negocjacje handlowe i spotkania z kluczowymi Klientami czy firmowymi kontrahentami. Często jest ona wykorzystywana także podczas zamkniętych szkoleń dla pracowników, jako miejsce, w którym prowadzone są rozmowy rekrutacyjne i inne ważne wydarzenia. Warto więc zadbać o jej wystrój w taki sposób, aby całość aranżacji łączyła funkcjonalność z estetyką. Podstawą wystroju jest stół. Jak wybrać idealny stół do sali konferencyjnej?

Jaka wielkość stołu?

 
Stół konferencyjny musi zapewnić pracownikom lub firmowym gościom swobodę podczas szkoleń, konferencji czy sympozjów. Ważne jest, aby każdy z uczestników spotkania mógł swobodnie korzystać z laptopa, robić ręczne notatki czy przeglądać teczki z dokumentami (najczęściej mają one format A4). Średnio przyjęło się, że jedna osoba siedząca przy stole konferencyjnym potrzebuje około 70 cm szerokości blatu. Gdy chcemy, aby uczestnicy spotkania siedzieli przy stole z jednej strony, wystarczy mebel o głębokości koło 60-70 cm. Do siedzenia po obu stronach stołu niezbędna jest głębokość wynosząca minimum 90 cm.

com-3-jpg-1

Wielkość stołu warto dobrać stosownie do ilości osób, które będą brać udział w organizowanych spotkaniach. Stół musi zostać dopasowany także do wielkości sali – powinien być on wiodącym punktem aranżacji, ale jednocześnie sala nie może sprawiać wrażenia przepełnionej.

 
Funkcjonalnym rozwiązaniem są nowoczesne stoły składane czy o regulowanej wysokości blatu. Można je wykorzystać zarówno podczas spotkań na siedząco, jak i na stojąco (np. w czasie firmowych zebrań).

 
Jaka konfiguracja ustawienia?

 Podczas doboru stołu do sali konferencyjnej, należy przemyśleć, jakie spotkania chcemy organizować. Gdy zależy nam na tym, aby pomieszczenie miało uniwersalny charakter i dobrze sprawdziło się zarówno na spotkania zarządu, jak i konferencje, wykłady oraz szkolenia, warto wybierać meble, które można ustawić w różnej konfiguracji.

 
Najczęściej stosuje się:

  •  
    układ typu „rada nadzorcza” – uczestnicy spotkania mogą wtedy zasiadać po obu stronach stołu i prowadzić rozmowy lub negocjacje „twarzą w twarz”. Taka konfiguracja sprawdza się na spotkaniach z niewielką liczbą uczestników,

  • ustawienie w podkowę lub literę U – ta konfiguracja doskonale sprawdzi się podczas szkoleń czy konferencji, ponieważ uczestnicy spotkania siedzą na zewnętrznych krawędziach stołu, widzą prowadzącego i wyświetlane przez niego prezentacje multimedialne,

  • ustawienie szkoleniowe – stoły i krzesła ustawia się podobnie jak w salach szkolnych, aby uczestnicy mogli dobrze widzieć stół główny zajmowany przez prowadzącego.

 Jaki kształt stołu?

Klasycznym rozwiązaniem są stoły z prostokątnymi blatami. Można je wygodnie łączyć, gdy organizujemy większe spotkanie i ustawiać w różnych konfiguracjach. Okrągłe i owalne stoły konferencyjne idealnie sprawdzą się, gdy chcemy organizować szkolenia sprzyjające integracji pracowników. Przy stole w kształcie łodzi wygodnie jest pracować w grupach, dlatego są dobre do realizacji projektów. Idealnie sprawdzają się one na mniej oficjalne spotkania czy firmowe „burze mózgów”.

 

 Estetyka również ma znaczenie

 Salę konferencyjną odwiedza wiele gości z zewnątrz, dlatego warto zadbać o jej aranżację i podkreślić profesjonalny wizerunek firmy. Stół konferencyjny to wiodący mebel w wyposażeniu wnętrza, dlatego powinien pasować stylistycznie dla całości. Możemy zdecydować się na ponadczasową biel lub czerń. Gdy zależy nam na klasycznym wystroju, dobrze będzie prezentować się jasne drewno. W firmach, które działają w branży kreatywnej (np. reklamowej, marketingowej, graficznej, architektonicznej) można wybrać stół konferencyjny o oryginalnej formie lub w wyrazistym kolorze.

Pozdrawiamy

Zespół EFEKT MEBLE