Sklep

Małe, a funkcjonalne biurka

Małe biura, domowe gabinety czy pokoje ucznia stanowią duże wyzwanie aranżacyjne. W takich wnętrzach ważne jest stworzenie komfortowego stanowiska pracy. Ograniczenia przestrzenne często jednak nie pozwalają postawić masywnego biurka z dużym blatem, zestawem szuflad, szafek i podpórek. Co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy, jak dobrać małe, ale funkcjonalne biurko, które pomieści sprzęt i akcesoria biurowe bądź dokumenty czy pomoce szkolne ucznia.Biurko B16 wenge

Jakie powinno być funkcjonalne biurko komputerowe?

Nieprawidłowo dobrane biurko komputerowe (zarówno to przeznaczone do pracy czy nauki, jak i rozrywki) nie zapewni nam odpowiedniego komfortu, a spędzanie przy nim kilku godzin dziennie może doprowadzić do bólów kręgosłupa i karku. Konsekwencją może stać się nawet wada postawy. Ważne jest, aby biurko było dobrze dopasowane do wzrostu użytkownika. Możemy wybrać biurko z regulowanym blatem – wtedy wygodnie będą z niego mogły korzystać 2 lub 3 osoby.

Przyjęło się, że standardowe biurko komputerowe ma 80 cm głębokości, 120 cm szerokości i 75 cm wysokości. Z powodzeniem można jednak wybrać mniejsze, ale równie funkcjonalne biurko. Ważne jest jednak, aby małe biurka posiadały wytrzymałą konstrukcję. Lepiej zrezygnować z tych na kółkach, ponieważ nie są one stabilne, co utrudnia pracę lub naukę.


Biurko do laptopa czy komputera stacjonarnego?


Utrudnione zadanie, podczas wyboru małego biurka, mają użytkownicy komputerów stacjonarnych. Sprzęt ten wymaga szerszego blatu roboczego, gdzie będziemy mogli zmieścić monitor, klawiaturę, myszkę i akcesoria (drukarka, skaner). Przydatne wtedy jest także wydzielone miejsce na sam komputer – PC wymaga odpowiedniej wentylacji i miejsca na kable. Gdy chcemy kupić małe, ale zarazem funkcjonalne biurko, warto wybierać spośród modeli z wysuwaną „tacą” na klawiaturę i myszkę.

Osoby, które korzystają z laptopa, mogą wybierać biurka kompaktowe. Klasyczne biurka komputerowe z półeczkami, szufladami i nadstawkami na akcesoria są większe, dlatego nie sprawdzą się w małym mieszkaniu lub biurze. W pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim lub minimalistycznym dobrze będzie prezentować się proste biurko drewniane na czterech ukośnych nogach. Do biur czy domowych gabinetów zaaranżowanych w modernistycznym klimacie, lepiej wybrać lekkie biurko wykonane z tworzywa sztucznego . Może to być także np. model z nogami ze stali nierdzewnej i szklanym blatem.

Na laptop możemy wybrać niewielki stolik o uniwersalnym zastosowaniu. Będziemy mogli go wykorzystać nie tylko do pracy z komputerem, ale także segregowania dokumentów czy rysowania (w przypadku uczniów).


Małe, a funkcjonalne biurka – nasze propozycje

W ofercie EFEKT MEBLE przygotowaliśmy szeroki wybór biurek w różnym stylu. Poszukujesz małego modelu, który nie zajmie cennego miejsca w niewielkim pokoju lub gabinecie, a zarazem będzie funkcjonalny?

Możesz wybrać:

  • Biurko B16 biurko wenge HALMAR – niewielkie biurko, które doskonale sprawdzi się zarówno w domowym, jak i firmowym gabinecie zaaranżowanym w minimalistycznym stylu. Jest to zgrabna konstrukcja na czterech ukośnych nogach. Nogi są wykonane z drewna giętego, a blat ze stali malowanej proszkowo i szkła. Całość prezentuje się lekko i nowocześnie. Biurko to możesz wykorzystać zarówno na komputer stacjonarny, jak i laptopa.
  • B20 biurko bezbarwne HALMAR – biurko o wymiarach 80/50/75 cm w minimalistycznym stylu. Ta niewielka konstrukcja posiada 2 nogi ze stali malowanej proszkowo i szklany blat. Doskonale sprawdzi się na laptopa.
  • B21 biurko HALMAR – bezbarwne biurko z czarnym nadrukiem o wymiarach 80/50/75 cm. Konstrukcja łączy stal i szkło, prezentuje się bardzo nowocześnie, dlatego powinna przypaść do gustu miłośnikom trendów minimalistycznych. Dobrze będzie prezentować się jako stolik na laptopa w pomieszczeniach urządzonych w klimacie loftowym.

Pozdrawiamy

Zespół EFEKT MEBLE