Sklep

Reprezentatywna recepcja – wizytówką firmy

Recepcja to miejsce, gdzie w pierwszej kolejności trafiają kontrahenci, Klienci oraz inni firmowi goście. Stanowi ona wizytówkę firmy, dlatego warto zadbać, aby była elegancka, a jej wystrój idealnie wpisywał się w identyfikację marki. Aranżacja musi zostać dopasowana do branży. Zupełnie inny wystrój sprawdzi się w recepcji salonu Spa czy hotelu, a inny w kancelarii prawnej bądź firmie budowlanej.

Ustal, jakie funkcje będzie pełnić recepcja

 Recepcja najczęściej łączy funkcję miejsca pracy biurowej z poczekalnią dla osób odwiedzających siedzibę firmy. Pomieszczenie to jest miejscem pracy dla pracownika lub pracowników. Estetykę należy więc połączyć z funkcjonalnością. Odpowiednio dobrane oświetlenie i wygodna lada recepcyjna są podstawą. Podczas urządzania stanowiska pracy należy pamiętać o ergonomicznym fotelu oraz szafkach czy regałach na dokumenty. W recepcji nie ma miejsca na bałagan, dlatego szafy na dokumenty powinny być dobrane w taki sposób, aby ułatwiać utrzymanie porządku. Dodatkowo można dokupić szafki na kółkach, które idealnie sprawdzą się do przechowywania drobiazgów.

 Kolejną przestrzenią do aranżacji jest strefa dla oczekujących. Nowoczesne recepcje coraz rzadziej prezentują się jak klasyczne poczekalnie z rzędem niewygodnych krzeseł. Firmy coraz częściej inwestują w wygodne sofy i fotele oraz stylowe stoliki, na których na gości czekają np. katalogi z ofertą czy branżowe czasopisma. Taka przestrzeń pozwala odpocząć lub konstruktywnie wykorzystać czas oczekiwania.

 Jaką ladę recepcyjną wybrać?

Lada stanowi podstawowe wyposażenie recepcji i dominuje nad całym wystrojem, dlatego powinna zostać dobrana szczególnie starannie. Najlepsza będzie modułowa lada recepcyjna, którą można dopasować do konkretnej przestrzeni. Dostępne są lady prostokątne i półokrągłe, z dekoracyjnymi wstawkami (np. ze szkła). Wiele mebli modułowych można dowolnie komponować i tworzyć całość niczym z klocków lego.

Praktycznym rozwiązaniem jest również zamówienie lady pod wymiar – wtedy możemy idealnie wkomponować mebel w pomieszczenie. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się np. we wnętrzach o niestandardowych kształtach.

 Do wyboru pozostają meble wykorzystujące różne materiały – od klasycznego drewna aż po nowoczesne szkło, metal czy kamień. Rodzaj i odcień blatu warto dobierać pod kątem stylistyki, która została wykorzystana podczas aranżacji innych firmowych wnętrz. Dzięki temu całość będzie elegancka i spójna.

 Meble biurowe do recepcji

 W recepcji nie powinno zabraknąć szaf na dokumenty, kontenerów i różnego typu dodatków, które pomogą zorganizować sprawną pracę. Potrzebne jest przecież miejsce na przechowywanie firmowej poczty, segregatorów z dokumentami, teczek czy chociażby branżowej literatury. Często w recepcji przechowywany jest zapas materiałów biurowych (papier do ksero, spinacze, segregatory, długopisy, ołówki, tusze do drukarek itp.), na które również należy wygospodarować miejsce. Dodatkowo przydatne będą szafy z wieszakami na odzież wierzchnią czy parasole, z których będą mogli skorzystać firmowi goście.

 Kącik dla oczekujących

W recepcji powinno znaleźć się miejsce na strefę przeznaczoną dla oczekujących. W małym pomieszczeniu wystarczy stolik kawowy i wygodne krzesełka. W większej recepcji możemy pokusić się o wygodne fotele czy sofę. Ważne jest jednak, aby meble były dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do całej aranżacji.

 

Pozdrawiamy

Zespół EFEKT MEBLE