Sklep

Jakie krzesła do sali konferencyjnej?

Podstawowym wyposażeniem każdej sali konferencyjnej jest nie tylko duży stół (lub stoły), ale także krzesła. Podczas rozmów handlowych, zebrań zarządu firmy, tzw. „burzy mózgów” czy szkoleń uczestnicy potrzebują wygodnego miejsca, które sprzyja skupieniu i kreatywności. W czasie wielu szkoleń, sympozjów i konferencji uczestnicy spędzają na spotkaniu nawet po kilka godzin. Ważny jest wtedy odpowiedni komfort. Podpowiadamy, jakie krzesła wybrać do sali konferencyjnej.

Ergonomia to podstawa

 Postawa siedząca, wbrew powszechnym opiniom, wcale nie sprzyja odpoczynkowi. Doskonale wiedzą o tym pracownicy, którzy spędzają po 7-8 godzin przy biurku. W ich przypadku ergonomiczny fotel jest podstawą, aby praca była wydajna i nieszkodliwa dla zdrowia. Zasadę tę warto wykorzystać także wtedy, gdy wybieramy krzesła do sali konferencyjnej. Twarde krzesełka z drewna czy plastiku zupełnie nie sprawdzą się podczas dłuższych spotkań. Po pierwsze, nie będą one dobrze się prezentować i sprawią, że sala konferencyjna nabierze tymczasowego, zupełnie nieprofesjonalnego charakteru. Po drugie, nie są one komfortowe, dlatego spowodują u uczestników spotkania zmęczenie i zniecierpliwienie.

violle-profim-revive-rk-11-jpg

 Do niewielkiej sali konferencyjnej możemy wybierać typowe fotele biurowe na kółkach. Posiadają one profilowane siedzisko i oparcie, wygodny zagłówek i możliwość regulacji wysokości. Na zebraniach czy spotkaniach z kontrahentami takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale. Niestety fotele biurowe zajmują dużo miejsca, dlatego rzadko stosowane są w dużych salach konferencyjnych, w których organizuje się wykłady czy szkolenia dla większej liczby osób.

W tym przypadku, możemy wybierać krzesła dedykowane specjalnie do sal konferencyjnych. Ważne są jednak wygodne, miękkie siedziska i odpowiednio wyprofilowane oparcia. To sprawi, że kręgosłup nie będzie przemęczony nawet podczas wielogodzinnego siedzenia.

 Jaki materiał?

 Krzesła konferencyjne mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Producenci proponują krzesła ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej (tzw. eko-skóry) oraz tapicerowane. Krzesła skórzane prezentują się nowocześnie i efektownie. Obecnie dostępne są zarówno klasyczne krzesła z czarnej czy brązowej skóry, jak i krzesła w bardziej wyrazistych kolorach (np. czerwonym czy żółtym). Odcień krzeseł warto dobrać do wizerunku marki oraz ogólnej stylistyki wystroju sali konferencyjnej. Naturalna skóra jest trwała i nie pęka, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Eko-skóra jest tańsza, ale niestety szybciej się przeciera i pęka.

 Krzesła tapicerowane również dobrze będą się prezentować w sali konferencyjnej. Są one bardziej wytrzymałe niż skóra ekologiczna, ciepłe i przyjemne w dotyku. Warto podkreślić, że tapicerka lepiej oddycha niż skóra, co korzystnie wpływa na ciało. Ich słabszą stroną jest to, że wymagają regularnego odkurzania i prania (tapicerka chłonie kurz i szybko się brudzi).

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Krzesła do sali konferencyjnej muszą być nie tylko komfortowe i eleganckie, ale także funkcjonalne. Warto wybierać w miarę lekkie meble, które będzie łatwo przenosić. Masywne krzesła nie sprawdzą się w miejscu, gdzie często będzie zmieniany układ rozstawienia mebli (inne rozmieszczenie krzeseł sprawdzi się na wykład, a inne na szkoleniy czy do pracy grupowej nad projektem).

Możemy wybierać zarówno krzesła stacjonarne na płozach, jak i na kółkach czy stopkach. Krzesła obrotowe sprawdzą się w przypadku niewielkiej sali służącej do spotkań w małym gronie. Na konferencje czy szkolenia lepiej wybrać krzesła stacjonarne. Do nowoczesnego wystroju dobrze będą pasować krzesła na nodze talerzowej.

Do większych sal konferencyjnych możemy wstawić krzesła nadające się do sztaplowania. Praktycznym rozwiązaniem są specjalne łączniki pozwalające łączyć krzesła w rzędy (idealne rozwiązanie np. na wykłady, gdy chcemy ułożyć krzesła w układzie teatralnym). Dodatkowo dostępne są krzesła, do których można dokupować wygodne podłokietniki czy pulpity do pisania.

Pozdrawiamy

Zespół EFEKT MEBLE